Travelers – jak ovlivní krize cenu akcií?

V souvislosti s krizí kolem Řecka, která není u konce a která neskončí, i kdyby mu mezinárodní instituce cpaly peníze horem dolem, není od věci se podívat na některé tipy, u kterých by se mohla objevit příležitost k výhodnějšímu nákupu. V minulém příspěvku jsme doporučovali podívat se po silných a stabilních společnostech, které vyplácí dividendy a nějakou tu krizi již přečkaly. A kde jinde hledat silné a stabilní akciové společnosti, než v nejznámějším indexu Dow Jones.anční sektor, tedy banky a pojišťovny. Tipem pro krizovou dobu je jeden ze zástupců finančního sektoru v indexu Dow Jones, a sice pojišťovna Travelers. O této společnosti jsme se zmiňovali v jednom z předešlých článků:

Pojišťovna Travelers Companies – stabilní dividendy i v dobách krize

Ve stručnosti je Travelers pojišťovnou, která zasahuje do mnoha oblastí od pojištění fyzických osob, po pojištění různých podnikatelských rizik. Detailnější informace naleznete ve výše zmíněném článku. V době, kdy jsme o Travelers psali poprvé (říjen 2013), se cena akcie pohybovala kolem 84 USD. Dnes se akcie Travelers obchodují nad hranicí 96 USD a v pozadí již třetí měsíc cena akcie klesá (což nemusí značit nic zásadního). Pokud se podmámena ukazatele P/E, P/B, akcie vypadá při současné cenové hladině stále poměrně atraktivně. S nákupem bych ovšem úplně nepospíchal, ale spíše volil strategii vyčkávání. Doba je poměrně turbulentní a akcie Travelers mohou být za pár týdnů k mání s poměrně výraznou slevou.

Podívejte se na vývoj ceny akcie na následujícím týdenním grafu:Pokud se blíže podíváte na vývoj cena Travelers, zjistíte, že i v krizových dobách let 2008-2009 pojišťovna nereagovala na krizi nijak prudkým cenovým sestupem, akcie spíše dlouhodobě mírně oslabovaly. Minulý vývoj nelze aplikovat na budoucnost, ale je to dobrý náznak toho, že pojišťovna je schopna krizovou dobu ustát bez větších ztrát. Samozřejmě je před případným nákupem nutná důkladnější analýza společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Poskytujete někomu ubytování? Dejte si pozor na daně!
    V souvislosti s mimořádným nárůstem poskytování ubytování prostřednictvím různých internetových platforem (jako jsou Airbnb, HomeAway, a další) v poslední době stát začíná řešit, zda a jak poskytování ubytování regulovat a zdaňovat. Jelikož toto sdílené ubytování poskytuje i v České republice poměrně mnoho fyzických osob, je namístě podívat se na tuto problematiku z pohledu daňového detailněji.
  • EET a jaderný knoflík
    Jednačtyřicet poslanců dalo k Ústavnímu soudu návrh na zrušení elektronické evidence tržeb. Soudci EET nezrušili, perka jí ale zastřihli. A disentní stanovisko pěti členů soudu dává naději, že by to nakonec s českými soudci nemuselo být až tak zlé.
Rychlá a profesionální certifikace výrobních postupů