O portálu

Dividendové akcie – ideální pasivní příjem

Jedním z životních cílů finančně zodpovědných lidí je zajistit si pasivní příjem, který jim zajistí slušné živobytí v důchodu nebo ideálně ještě dlouho předtím. Investice do nemovitostí, které generují příjmy z pronájmu, investice do podílových fondů nebo smíšených fondů, ukládání peněz na termínované účty nebo spořící účty patří k těm nástrojům, do kterých lidé v Čechách i zahraničí vkládají své peníze asi nejčastěji. I když  v případě České republiky by na prvním místě co do oblíbenosti asi byl spořící účet, v horším případě účet běžný nebo přímé držení hotovosti.

Akcie, akciové fondy a riziko

Akciové fondy, cenné papíry a i akciové fondy velká část občanů považuje za rizikovou investici. Možná v lidech přetrvává ještě pachuť devadesátých let a v mnoha lidech při vyslovení slova akcie, burza cenných papírů nebo investice do podílových fondů přetrvává určitá nechuť. Novinových článků pojednávajících o tom, že Češi preferují držení peněz v hotovosti a k riziku mají odpor, lze najít bezpočet a situace se mění velmi pozvolna. Přitom právě investice do cenných papírů a zejména do dividendových akcií představuje vynikající zdroj pasivního příjmu. Nejde samozřejmě o bezrizikovou investici, s rizikem ztráty musí člověk počítat, ať investuje do dividendových akcií, růstových akcií, podílového fondu, nakupuje zlato nebo se rozhodne důvěřovat nově zřízenému druhému pilíři důchodové reformy. Riziku se nikdo nikdy nevyhne, důležité je, pokusit se jej minimalizovat na únosnou míru.

Proč dividendové akcie

Právě dividendové akcie jsou tím nástrojem, který při vhodném výběru a potřebné opatrnosti může být onou výnosnou a méně rizikovou investicí. Lidé s nedostatkem času nebo chuti analyzovat jednotlivé akciové společnosti se mohou vydat cestou investic do akciového fondu, aktivnější investoři si svůj vlastní fond postupně vytvoří a nemusí často složitě vyhledávat a překládat informace o zahraničních společnostech. Poměrně atraktivní možnosti nabízí i pražská burza cenných papírů. Obchodovaných titulů sice není mnoho, ale i tak si mezi akciemi ČEZ, Erste, Telefónica a dalších investor dokáže vybrat.

Investování, ne trading

Na tomto webu nečekejte další ze záplav informací o tom, jak rychle zbohatnout na burze, jak obchodovat podle technické analýzy, jak vyhodnocovat signály indikátorů a podobné rady. Webů, které se specializují na tuto oblast, najdete v ČR i v zahraničí bezpočet. Chceme se soustředit ne na každodenní obchodování, ale na investování do akciových titulů společností, které přinášejí a v budoucnu mohou přinášet slušný příjem ve formě dividend s pokud možno minimálním rizikem ztráty investovaných financí. Dividendové akcie považujeme za jednu z nejlepších možností investic konzervativních investorů, ke kterým se řadíme.

Investice do akcií považujeme za dlouhodobou záležitost. Pokud se rozhodneme ke koupi, investiční horizont se bude pohybovat v řádu let.

Odpovědnost

Veškeré informace zveřejněné na tomto webu je nutno považovat pouze za soukromý názor autorů. Jakýkoli profit nebo ztráta, kterou kdokoli utrpí v případě, že bude následovat zde zveřejněné názory, jsou následkem osobního rozhodnutí každého jedince. Cílem není propagovat jednotlivé akciové tituly, ale informovat, vzdělávat a prezentovat vlastní pohled na záležitosti týkající se investic a budování pasivního příjmu.

3 komentáře u O portálu

 • Josef Kšica napsal:

  Dobrý den, filosofie pasivního příjmu je mi rovněž velmi blízká.Využívám v tomto segmentu produkt nemovitostní OPF BRIDGE od investiční společnosti WMS . Fond dosahuje stabilního výnosu cca 5.4 % p.a. po celou dobu své existence(4 roky). Fond generuje zisk inkasem nájemného z výnosových komerčních nemovitostí v portfoliu.
  Jedním z investičních programů je RENTA.

  Josef Kšica
  investiční zprostředkovatel
  mobil:725 073 602

 • Martin napsal:

  Divi akcie jsou ok, pokud si ale umí držitel uvědomit i rizika. A včas reagovat. Vysedět průběznou ztrátu není psychicky snadné, zejména když investor má zpravidla menší prostředky k dispozici. Pozor na stoploss, mantru investování – při vyšší volatilitě (výsledková sezona) může být SL velmi zrádný. Kombinací s opcema se dá leccos vylepšit, což mohu potvrdit z vlastní praxe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlá a profesionální certifikace výrobních postupů